AZƏRBAYCAN RƏSSAMLAR İTTİFAQI VƏ NAXÇIVAN MR

RƏSSAMLAR BİRLİYİNİN ÜZVLƏRİNİN SİYAHISI


s/s

Soyadı, adı və atasının adı

Təvəllüdü

Doğulduğu yer

Təhsili

 

Fəxri adı

 

Azərbaycan Rəssamlar İttifaqına qəbul

Nax.MR Rəssamlar Birliyinə qəbul

1.        

Əliyev Hüseynqulu Əli oğlu

03 02.1949

Ordubad  rayon  Bist kəndi

M.A. Əliyev adına İncəsənət   İnistitutu

Azərbaycan Respublikasının xalq rəssamı

29.05.1986

12.11.2012

2.        

Cəfərov Elman Məhərrəm  oğlu

05.07.1951

Naxçıvan şəhəri

M.A. Əliyev adına İncəsənət   İnistitutu

Naxçıvan MR əməkdar incəsənət xadimi

27.06.1988

12.11.2012

3.        

Abdinov Telman  Manaf oğlu

01.07.1954

Şahbuz rayon Külüs kəndi

Əzim Əzimzadə adına Rəssamlıq məktəbi

Azərbaycan Respublikasının əməkdar rəssamı

12.07.1988

 

12.11.2012

4.        

Axundov Əbülfəz Marlen oğlu

09.11.1961

Naxçıvan şəhəri

Əzim Əzimzadə adına Rəssamlıq məktəbi

Naxçıvan Muxtar Respublikası əməkdar rəssam

29.05.1984

12.11.2012

5.        

Həmzəyeva Ülviyyə Tapdıq qızı

30.04.1982

Babək rayon Şəkərabad kəndi

Naxçıvan Dövlət Universiteti Təsviri İncəsənət və rəsmxət

Azərbaycan  Respublikasının əməkdar rəssamı

15.09.2010

12.11.2012

 

6.        

Ələkbərov Məhəmmədəli  Şəmil oğlu

03.03.1954

Babək rayon  Qahab kəndi

Stroqomov adına Ali Bədii Sənaye məktəbi

Naxçıvan Muxtar Respublikası əməkdar rəssam

12.07.1988

12.11.2012

7.        

Rəcəbov Aydın  Rəcəb oğlu

05.08.1956

Naxçıvan şəhəri

Əzim Əzimzadə adına Rəssamlıq məktəbi

Azərbaycan Respublikasının əməkdar rəssamı

12.07.1988

12.11.2012

8.        

Bayramov Səyyad  Məmiş oğlu

03.11.1958

Şahbuz  rayon Keçili kəndi

Əzim Əzimzadə adına Rəssamlıq məktəbi

Naxçıvan Muxtar Respublikası əməkdar rəssam

08.08.2005

12.11.2012

9.        

Sadiqov Həmzə Həsən oğlu

17.05.1949

Naxçıvan şəhəri

Moskva  Xalq  İncəsənət Universiteti

Naxçıvan Muxtar Respublikası əməkdar rəssam

15.09.2010

12.11.2012

10.     

İsmayılov  Cavid  Vəli oğlu

25.01.1978

Bakı şəhəri

Naxçıvan Dövlət Universiteti Təsviri İncəsənət və rəsmxət

Naxçıvan Muxtar Respublikasının əməkdar rəssamı

15.09.2010

12.11.2012

11.     

Allahverdiya Həbibə Rəşad qızı

06.09.1981

Şahbuz rayon Külüs kəndi

Naxçıvan Dövlət Universiteti Təsviri İncəsənət və rəsmxət

Naxçıvan Muxtar Respublikasının əməkdar rəssamı

15.09.2010

12.11.2012

 

12.     

Məmmədov Sabir Duman oğlu

09.09.1954

Babək rayon Nəzərabad kəndi

Bakı 4 saylı texniki məktəb

Naxçıvan Muxtar respublikasna xidmətlərə görə nişanı

03.11.2006

12.11.2012

13.     

Əsgərov  Ziyafət  Əmir oğlu

22.02.1959

Naxçıvan şəhəri

Əzim Əzimzadə adına Rəssamlıq məktəbi

 

29.05.1984

12.11.2012

14.     

Xəlilov Rəsul Xəlil oğlu

21.07.1953

Şahbuz rayon Külüs kəndi

Əzim Əzimzadə adına Rəssamlıq məktəbi

 

29.05.1986

12.11.2012

15.     

Mirzəyev İlham Məhərrəm oğlu

21.06.1965

 

Naxçıvan şəhəri

 

Əzim Əzimzadə adına Rəssamlıq məktəbi

 

 

12.02.1991

 

12.11.2012

 

16.     

Cabbarov Əbülfəz Fərəc oğlu

09.11.1956

Babək rayon Sovetabad kəndi

Əzim Əzimzadə adına Rəssamlıq məktəbi

 

08.08.1997

12.11.2012

17.     

Babayev  Fikrət Həsən oğlu

29.05.1952

Kəngərli rayonu

Əzim Əzimzadə adına Rəssamlıq məktəbi

 

15.09.2010

12.11.2012

18.     

Allahverdiyev Əlövsət Ərrəhman oğlu

12.02.1957

Babək rayon Uzunoba kəndi

M.A. Əliyev adına İncəsənət   İnistitutu

 

08.08.1998

12.11.2012

19.     

Qədimov Rəfael Sabir oğlu

29.09.1969

Naxçıvan şəhəri

Əzim Əzimzadə adına Rəssamlıq məktəbi

 

08.08.2005

12.11.2012

20.     

Səfərli Əli Ələsgər oğlu

01.07.1954

Naxçıvan şəhəri

Əzim Əzimzadə adına Rəssamlıq məktəbi

Naxçıvan  Muxtar Respublikasının əməkdar  rəssamı

08.08.2005

12.11.2012

21.     

İsmayılov Natiq  Şükür oğlu

18.09.1974

Naxçıvan şəhəri

Əzim Əzimzadə adına Rəssamlıq məktəbi

 

08.08.2005

12.11.2012

22.     

Qurbanov Həsən Bulud oğlu

14.06.1966

Naxçıvan şəhəri

Əzim Əzimzadə adına Rəssamlıq məktəbi

Azərbaycan Respublikasının əməkdar  rəssamı

08.08.2005

12.11.2012

23.     

Əlizadə  Anar Əbil oğlu

26.04.1978

Naxçıvan şəhəri

Naxçıvan Dövlət Universiteti Təsviri İncəsənət və rəsmxət

 

03.11.2006

12.11.2012

24.     

Həsənli Tural Əli oğlu

20.09.1987

Naxçıvan şəhəri

Naxçıvan Dövlət Universiteti Təsviri İncəsənət və rəsmxət

 

15.09.2010

12.11.2012

25.     

Ələkbərov  Ələkbər Qasım oğlu

20.07.1983

Babək rayon Qahab kəndi

Naxçıvan Dövlət Universiteti Təsviri İncəsənət və rəsmxət

 

15.09. 2010

12.11.2012

26.     

Xəlilov Mahir Xanlar oğlu

14.03.1960

Qərbi Azərbaycanın Basarkeçər rayonu Kərkibaş kəndi

Azərbaycan Pedoqoji İnistitutu

 

15.09.2010

12.11.2012

27.     

Novruzov Arzu Zakir oğlu

26.06.1986

Naxçıvan şəhəri

Naxçıvan Dövlət Universiteti Təsviri İncəsənət və rəsmxət

 

21.12.2011

12.11.2012

28.     

Babayev Murad Elbəyi oğlu

15.08.1986

Naxçıvan şəhəri

Naxçıvan Dövlət Universiteti Təsviri İncəsənət və rəsmxət

 

21.12.2011

12.11.2012

29.     

Zalova Şəmsiyyə Şəmsəddin qızı

12.12.1988

Naxçıvan şəhəri

Naxçıvan Dövlət Universiteti Təsviri İncəsənət və rəsmxət

 

21.12.2011

12.11.2012

30.     

Quliyev Orxan Müzəffər oğlu

29.05.1978

Naxçıvan şəhəri

Naxçıvan Dövlət Universiteti Təsviri İncəsənət və rəsmxət

 

21.12.2011

12.11.2012

31.     

Quliyev Bəhruz Cəmşid oğlu

23.02.1988

Babək rayon Zeynəddin kəndi

Naxçıvan Dövlət Universiteti Təsviri İncəsənət və rəsmxət

 

21.12.2011

12.11.2012

32.     

Həsənov Akif  İsgəndər oğlu

28.06.1960

Naxçıvan şəhəri

Sumqayıt şəhər 91 saylı ixtisaslaşdırılmış texniki peşə  məktəbi

 

21.12.2011

12.11.2012

33.     

Allahverdiyev Həbib Rəşad oğlu

04.07.1985

Şahbuz rayon Külüs kəndi

Naxçıvan Dövlət Universiteti Təsviri İncəsənət və rəsmxət

 

21.12.2011

12.11.2012

34.     

Quliyeva Fizzə Qulu qızı

25.02.1987

Naxçıvan şəhəri

NDU Təsviri İncəsənət və rəsmxət

 

18.01.2012

09.04.2013

35.     

Alıyev Nizami İsgəndər oğlu

16.11.1958

Kəlbəcər Qaraçanlı kəndi

Azərbaycan Dövlət        Pedoqoji  İnistitutu

 

21.12.2011

12.11.2012

36.     

Nəsirov Nəsib İlqar oğlu

09.04.1990

 

Naxçıvan Dövlət Universiteti, Təsviri İncəsənət və rəsmxət

 

 

09.04.2013

37.     

Mehdiyev Vüqar Valeh oğlu

07.06.1988

 

Naxçıvan Dövlət Universiteti, Təsviri İncəsənət və rəsmxət

 

 

09.04.2013

38.     

Rzayev Cəlal Səlim oğlu

15.08.1990

 

Naxçıvan Dövlət Universiteti, Təsviri İncəsənət və rəsmxət

 

 

09.04.2013

39.     

Orucova Elnurə Aydın qızı

24.03.1985

 

Azərbaycan Dövlər Rəssamlıq Akademiyası

 

 

09.04.2013

40.     

İsmayılov Ədalət  Qadir oğlu

22.04.1957

 

Bakı şəhəri 8 saylı Rəssamlıq məktəbi

 

 

09.04.2013

41.     

Əsgərli Ələsgər Qasım oğlu

04.03.1960

 

Bakı  84 saylı Rəssamlıq məktəbi

 

 

09.04.2013

42.     

Həmzəyev Tapdıq Hüseyn oğlu

01.01.1956

 

Sumqayıt Kimya Texnalogiya Texnikomu

 

 

09.04.2013

43.     

Tağıyev Qəhrəman Fərman oğlu

11.04.1947

 

M.F.Axundov adına Azərbaycan Pedoqoji rus dili ədəbiyyatı inistitutu

 

 

09.04.2013

44.     

Məmmədov Səməd Əsgər oğlu

15.05.1956

 

Y.H. Məmmədəliyev adına  Naxçıvan DPİ

 

 

09.04.2013

45.     

Həşimov Oktay Eli oğlu

15.09.1954

 

Naxçıvan Dövlət Universiteti

 

 

09.04.2013

46.     

Dünyamalıyeva Əzizə Akif qızı

10.03.1990

 

Naxçıvan Dövlət Universiteti

 

 

09.04.2013

47.     

Əhmədova Afət Qafar qızı

08.04.1973

 

Naxçıvan MR Tibb

Kolleci

 

 

09.04.2013

48.     

Hüseynova Səriyyə Yaşar qızı

02.06.1978

 

Naxçıvan Dövlət Universiteti, ibtidai təhsilin pedaqojiksı və metodikası

 

 

21.11.2014

49.     

Məmmədli Hökumə  Əsgər qızı

12.03.1975

 

Naxçıvan Dövlət Universiteti, Təsviri incəsənət və rəsmxət

 

 

21.11.2014

50.     

Məmmədova  Ülviyyə Qədirulla qızı

08.07.1980

 

Naxçıvan Dövlət Universiteti, Təsviri incəsənət və rəsmxət

 

 

21.11.2014

51.     

Zeynalov Eldar İldırım oğlu

15.07.1961

 

Əzim Əzimzadə adına Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq məktəbi

 

 

21.11.2014

52.     

Musayev Nəsurullah  Əyyub oğlu

02.10.1965

 

Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq məktəbi

 

 

21.11.2014


 

 

  Soyadı ,adı,atasının adı

 

 

Təvəllüdü

                                         

 

    Doğulduğu yer

 

 

        Təhsili


1

Əliyev Hüseynqulu Əli oğlu

03 02.1949

Ordubad  rayon  Bist kəndi

M.A. Əliyev adına İncəsənət   İnistitutu


2

Cəfərov Elman Məhərrəm  oğlu

05.07.1951

Naxçıvan şəhəri

M.A. Əliyev adına İncəsənət   İnistitutu


3

Abdinov Telman  Manaf oğlu

01.07.1954

Şahbuz rayon Külüs kəndi

Əzim Əzimzadə adına Rəssamlıq məktəbi


4

Axundov Əbülfəz Marlen oğlu

09.11.1961

Naxçıvan şəhəri

Əzim Əzimzadə adına Rəssamlıq məktəbi


5

Həmzəyeva Ülviyyə Tapdıq qızı

30.04.1982

Babək rayon Şəkərabad kəndi

Naxçıvan Dövlət Universiteti Təsviri İncəsənət və rəsmxət


6

Ələkbərov Məhəmmədəli  Şəmil oğlu

03.03.1954

Babək rayon  Qahab kəndi

Stroqomov adına Ali Bədii Sənaye məktəbi


7

Rəcəbov Aydın  Rəcəb oğlu

05.08.1956

Naxçıvan şəhəri

Əzim Əzimzadə adına Rəssamlıq məktəbi


8

Bayramov Səyyad  Məmiş oğlu

03.11.1958

Şahbuz  rayon Keçili kəndi

Əzim Əzimzadə adına Rəssamlıq məktəbi


9

Sadiqov Həmzə Həsən oğlu

17.05.1949

Naxçıvan şəhəri

Moskva  Xalq  İncəsənət Universiteti


10

İsmayılov  Cavid  Vəli oğlu

25.01.1978

Bakı şəhəri

Naxçıvan Dövlət Universiteti Təsviri İncəsənət və rəsmxət


11

Allahverdiya Həbibə Rəşad qızı

06.09.1981

Şahbuz rayon Külüs kəndi

Naxçıvan Dövlət Universiteti Təsviri İncəsənət və rəsmxət


12

Məmmədov Sabir Duman oğlu

09.09.1954

Babək rayon Nəzərabad kəndi

Bakı 4 saylı texniki məktəb


13

Əsgərov  Ziyafət  Əmir oğlu

22.02.1959

Naxçıvan şəhəri

Əzim Əzimzadə adına Rəssamlıq məktəbi


14

Xəlilov Rəsul Xəlil oğlu

21.07.1953

Şahbuz rayon Külüs kəndi

Əzim Əzimzadə adına Rəssamlıq məktəbi